SPOLEK SK BRUŠPERK

Oficiální stránky fotbalového klubu
SPOLEK SK BRUŠPERK
www.fotbalbrusperk.cz

Příští zápas

SK BRUŠPERK vs Čeladná

Datum a čas konání: 31.10.2020 14:00

Chceme podzim dohrát, ale bude to složité, uvědomuje si sekretář MSKFS Janoško

Chceme podzim dohrát, ale bude to složité, uvědomuje si sekretář MSKFS Janoško

Těžkou hlavu mají po pondělním rozhodnutí Vlády ČR fotbaloví funkcionáři v klubech v nižších soutěžích i na krajských svazech. V nejasné době a pokročilé fázi odehraného podzimu nejpopulárnější hra řeší, jak se ke zbytku první poloviny ročníku postaví.

Priorita je jasná: pokud to vládní nařízení dovolí, tak po ukončení nouzového stavu (3. listopadu) odehrát do konce roku co nejvíce zápasů.

„Samozřejmě první podmínkou je, že restrikce nebudou ještě delší než do 3. listopadu. A musí to povolit i počasí,“ upozorňuje sekretář Moravskoslezského krajského fotbalového svazu (MSKFS) Vladimír Janoško (ve výřezu).
O víkendu 8. listopadu jsou v plánu závěrečná kola všech soutěží, o týden později se pak hraje ještě jarní předehrávka 16. kola krajského přeboru. „Tam bychom se snažili dostat operativně odložená utkání s tím, že bychom podzim protáhli třeba o dva víkendy, zbytek by se vložil na jaro,“ přiblížil Janoško.

Situaci však komplikují již dříve odložená střetnutí, která se měla odehrát v den státního svátku 28. října. To je teď vyloučeno. „Je otázkou, jestli organizovaný sport bude 3. listopadu puštěn. Já jsem pesimistou,“ přiznává Janoško.

„Jakmile by se nouzový stav prodloužil o týden, museli bychom podzim ukončit a směřovat vše na jaro. Ale to jsou čtyři kola plus dohrávky. Variantou jsou i březnové předehrávky, jenže nevíte, zda nebude sníh. Zejména v horských vesnicích by to byl problém. Pak by bylo nutné si pomoci i třeba umělou trávou. A co vím, tak některé kraje uvažují, že určitá kola odehrají v zimní přípravě,“ přemýšlí dál s tím, že lze sezonu prodloužit do 27. června.

„Možností je hodně, dá se s tím manipulovat, ale těžko předvídat. Spoléhám na solidárnost všech, že k tomu všichni přistoupíme rozumně. Je nesmysl hrát někdy v prosinci, na druhé straně čekám i od klubů vstřícný přístup a že si vyhovíme, pro-tože složité je to pro všechny,“ uzavírá Janoško.

ZDROJ: fm.denik.cz 

Diskuze

Poslední zápas

Bílovec
SK BRUŠPERK
3:1
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Ze světa sportu

Slavia obrala Leverkusen. Zahozenou penaltu…

Z Beer Ševy odjeli naprázdno, ale ztracené body získali doma. V důležitém utkání druhého kola základních skupin…

Tottenham nestačil na Antverpy, Celtic…

O největší překvapení druhého hracího dne Evropské ligy se postaral Tottenham, který podlehl 0:1 Antverpám.…

Sparta znovu padla o tři branky, tentokrát v…

Snadné sousto. Tak nějak asi budou hráči AC Milán smýšlet o Spartě po vzájemném duelu 2. kola základní skupiny…

Počet návštěv: 62017
Posledních 30 dnů: 1529 | Posledních 7 dnů: 198 | Poslední den: 20

© 2020 SPOLEK SK BRUŠPERK | Všechna práva vyhrazena | lukas.makuch@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne