AKTUÁLNĚ

Bohumín : DOROST - 1 : 2

Svatováclavské zápasy

28.9.2017

Ve čtvrtek 28.9.2017 se hrají tyto dohrávky:

ŽÁCI:
SK Brušperk : Kopřivnice
výkop: 9:00 starší / 10:45 mladší
hřiště: Brušperk

DOROST:
Kopřivnice : SK Brušperk
výkop: 10:00 h
hřiště: Kopřivnice

ŽENY:
SK Brušperk : Vítkovice
výkop: 10:00 h
hřiště Chlebovice !!!

Starší »

STARŠÍ ŽÁCI

Rychlý odkaz na stránky starších žáků: http://www.skbzaci.estranky.cz/

E-MAIL SK BRUŠPERK
admin@fotbalbrusperk.cz

ADRESA SK BRUŠPERK
Spolek SK Brušperk
Sportovní 1088
739 44 Brušperk

IČ 45235457

SKB na MAPĚ

Kontakty na funkcionáře

KLUBOVNA SK

Klubovna je k dispozici členům a příznivcům SK v těchto dnech:

OTEVŘENO
PO 28.8.: 18-21
ÚT 29.8.: 16-19
Středa: zavřeno
ČT 31.8.: 16-19

Výbor SK

????

Toplist

REKLAMA:

banan webhosting

KE STAŽENÍ

ROZLOSOVÁNÍ

Rozlosování - PODZIM 2017

ROZLOSOVÁNÍ.pdf

SPORTÍK

Vyšlo nové číslo - 3/2017

Sportik3_gif

DOTACE

Moravskoslezský kraj nám poskytl v roce 2017 dotaci na realizaci projetku "Pravidelná celoroční činnost dětí a mládeže Spolku SK Brušperk" ve výši 255 000 Kč!

SLEDUJTE TAKÉ

Kontakt na šéftrenéra mládeže:
Ondrej Hančín
(popř.: 732 42 98 93)
e-mail: hancinondrej@seznam.cz

BAZÉN

Bazén pro hráče a rodiče je k dispozici každý lichý týden:
29.8.2017

HLEDÁME TRENÉRY

Do našich řad intenzivně hledáme nové spolupracovníky a trenéry. Vaši spolupráci potřebujeme především u mládežnických družstev - přípravka a žáci. Hledáme rodiče (starší i mladší), bývalé hráče, trenéry, kteří mají zájem zapojit se a dál rozvíjet talent našich nejmladších. Finanční ohodnocení po vzájemné dohodě možné !

V případě zájmu kontaktujte některého z našich funkcionářů - viz kontakty

Z VÝBORU SK

PRO VŠECHNA MUŽSTVA
- Přísný zákaz vyklepávání kopaček od trávy na šatnách a ve sprchách. K tomuto účelu slouží černé vany u hřiště!
- Přísný zákaz kouření ve všech prostorách šaten (včetně záchodů a místostnosti rozhodčích)
- Zákaz nechávání si osobních věcí na šatnách (kopačky, oblečení apod.) Šatny jsou každodenně vytížené.
PORUŠENÍ TĚCHTO ZÁKAZŮ BUDE INDIVIDUÁLNĚ ŘEŠENO A SANKCIOVÁNO !

SPORTÍK

HISTORIE SK BRUŠPERK

První zmínky o založení fotbalového klubu v Brušperku, se dle archivních materiálů, datují od roku 1932, kdy se scházeli místní nadšenci s vážným úmyslem založit fotbalový klub. Bohužel jejich snahy ztroskotaly. Byla hospodářská krize, městští radní neměli pro fotbal pochopení a nebyl pozemek pro hřiště. Přesto v roce 1934 k založení klubu došlo a byl mu dán název Atleticko-fotbalový klub Brušperk. Mužstvo hrálo jen přátelské zápasy převážně ve Fryčovicích, Paskově a Staré Bělé. Tento klub neměl dlouhého trvání a brzy se rozpadl.

Na jaře roku 1943 se stala myšlenka založit v Brušperku sportovní klub opět aktuální. Iniciativy se ujali Oldřich Brumovský, Kamil Cigánek a Rudolf Strolčinský. Tito svolali informativní schůzku a na ní bylo dojednáno podat žádost o potrzení stanov nového klubu. Tak se i stalo a v sobotu 4. září 1943 byl na valné hromadě Sportovní klub založen. Během několika měsíců se podařilo získat pozemek pro hřiště a vybudovat na něm stadion. Do doby vybudování stadionu hrál SK své domácí zápasy na hřišti ve Fryčovicích. Po únoru 1948 dochází ke sjednocení tělovýchovy a ze všech tělovýchovných organizací, které působily v Brušperku, byla utvořena jediná organizace - Dobrovolná sportovní organizace Sokol. Po roce 1989, po rozpadu ČSTV obnovil SK Brušperk opět svoji činnost jako samostatný subjekt.

SK hraje své zápasy na bývalém "orelském" hřišti u školy. Počátkem 60. let byly vybudovány na hřišti nové šatny, když předtím se hráči převlékali v sále restaurace U Hynečků a v šatnách školy. Koncem 60. let dochází k rozšíření a prodloužení hřiště do stávající podoby. V letech 1976-77, vzhledem k připravovaném zatravnění hřiště, dochází k vybudování náhradního škvárového hřiště u Ruskové lávky. V roce 1979 bylo dokončeno zatravnění hřiště, ale po okrskové spartakiádě v roce 1980, která se uskutečnila za velikého lijáku, se musela travnatá plocha opravovat a pro fotbalisty bylo travnaté hřiště otevřeno v r.1981.

V roce 2001 začala přestavba šaten, jejichž dvě etapy (šatny a klubovna) byly dokončeny v roce 2004. V roce 2005 došlo k celkové rekonstrukci travnaté plochy. V červenci 2007 bylo na hřiště zavedeno umělé zavlažování a provedeno zastřešení prostoru před šatnami.

Po většinu doby své činnosti působilo mužstvo mužů v 1.B třídě, pouze v létech 1964 a v r. 1996 postoupilo do 1.A třídy jako přímý postupující, v r. 1992 při reorganizací soutěží jsme postoupili do 1.A třídy ze 4. místa. V prvním a posledním případě neměla naše účast dlouhého trvání (vždy jednu sezónu), pouze po postupu v r. 1996 jsme se udrželi čtyři sezóny. V roce 2004 jsme opět postoupili jako přímý postupující do 1.A třídy. Tuto soutěž hrajeme až do současnosti.

Dorostenci byli nejúspěšnější v roce 1963, kdy hráli druhou nejvyšší soutěž, v roce 2002 postoupili do krajského přeboru. Od roku 2004 hrají naši dorostenci krajskou soutěž.

Žáci se stali za dobu svého působení několikrát okresními přeborníky. Od roku 2005 hrají krajskou soutěž.

V roce 2006 bylo opět obnovené mužstvo staré gardy, které hraje nepravidelně své zápasy formou "přáteláků"

Naši nejmladší benjamínci hrají svou místní soutěž - Brušperskou ligu. Velmi se jim daří a vždy na konci soutěže končí v tabulce na 1. místě.

Z našich odchovanců to nejdále dotáhl brankář Jiří Pasyk, který chytal 1. ligu za VP Frýdek-Místek a měla o něj zájem Slavia Praha. Petr Cigánek hraje za Baník Ostrava v 1.lize. Ze známějších hráčů u nás dále působili: Leon Pavlidis, Zdeněk Šajtar, Jiří Jurčík, Vl. Kula, všechno vesměs bývalí ligoví hráči a člen klubu ligových kanonýrů Václav Daněk, který ještě v současné době vypomáhá prvnímu mužstvu.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | diskuzní fórum | výměna odkazů