SPOLEK SK BRUŠPERK

Oficiální stránky fotbalového klubu
SPOLEK SK BRUŠPERK
www.fotbalbrusperk.cz

Příští zápas

Vítkovice U18 vs SK BRUŠPERK

Datum a čas konání: 21.7.2018 18:00
Místo: TC Vítek, ul. Provaznická (Ostrava), přípravný zápas

Naším cílem je bojovat o nejvyšší příčky

Naším cílem je bojovat o nejvyšší příčky

Tento víkend startují mistrovské soutěže. SK Brušperk budou v soutěžích Moravskoslezského krajského fotbalového svazu jako obvykle reprezentovat čtyři družstva.

Mužstvo dospělých vstoupilo do nového kalendářního roku pod vedením nového trenéra Ondry Hančína mladšího. V polovině soutěže 1.A třídy skupiny B jsme na 4. místě tabulky, kdy na vedoucí Dobratice ztrácíme pouhé tři body. Jsme přesvědčeni, že už na podzim jsme disponovali jedním z nejkvalitnějších kádrů v soutěži a pozitivní zprávou je, že z mužstva nikdo neodešel. Naopak jsme získali z Havířova dvě zvučné posily, naše odchovance Petra Cigánka a Petra Lisického, kteří ve své kariéře zanechali poměrně výraznou stopu v profesionálních soutěžích. Uvedené skutečnosti by nás mohly naplňovat optimismem a mnozí v nás vidí největšího kandidáta na postup do krajského přeboru. Bohužel se ne zcela vydařila zimní příprava, kterou provázala slabá tréninková účast hráčů a bez tréninku se nedá hrát ani na krajské úrovni. Výsledky v přípravě jsou také střídavé. Tudíž je velkým otazníkem, jak si mužstvo v soutěži povede. Vzhledem ke kvalitě hráčského kádru a vytvořeným podmínkám však nemůže být na místě alibismus a naším cílem nemůže být nic jiného, než bojovat o nejvyšší příčky a kombinačním útočným fotbalem uspokojit i náročného brušperského fanouška. Vedle toho chceme zapojovat do hry i talentované dorostence a postupně je tak připravovat na vstup do dospělého fotbalu.

Nejvyšší ambice máme i v kategorii dorostu, kdy mužstvo po podzimu vede krajskou soutěž. Trenérem se stal dosavadní asistent Ondrej Hančín starší. Mužstvo absolvovalo v zimní pauze turnaj v Orlové a v přípravě využilo hřiště s umělohmotným povrchem ve Vratimově. Ani tady kádr nedoznal změn a věříme, že dorostenci budou pokračovat ve výborných výkonech a výsledcích z podzimu.

Největší problém brušperského fotbalu v současné době představuje kategorie starších žáků. Starší žáci byli dlouhá léta naší pýchou a umísťovali se na předních příčkách krajského přeboru. Nyní trochu doplácíme na naši kvalitní práci s mládeži, neboť největší talenti odcházejí do oddílů profesionálního fotbalu a to v kombinaci se slabším ročníkem 2003 způsobilo, že po dlouhé době nám hrozí sestup z krajského přeboru do krajské soutěže. Neházíme však flintu do žita. Úsek mládeže jsme posílili o novou pozici šéftrenéra mládeže, kterou od 1. února zastává Petr Cigánek a řešení situace v této kategorii je nyní jeho prvořadým úkolem. Do sestavy se vrátil z Vítkovic Tonda Pelíšek a jednáme o dalším posilnění hráčského kádru zejména o kluky z okolních obcí. Věříme, že se mužstvo pod vedením trenéra Andrejka ještě o záchranu popere. V tabulce lépe jsou na tom mladší žáci, (kluci ročníků 2005 a 2006), kteří taktéž zahájí jarní boje v krajském přeboru. Zde však o výsledky a až tak nejde, hlavně ať si kluci zachovají lásku k fotbalu, zlepšují své fotbalové dovednosti.

Závěrem si dovoluji pozvat fanoušky na naše utkání všech kategorií. Věříme, že nám diváci zachovají přízeň a budeme se snažit, aby co nejčastěji odcházeli z našeho stadionu spokojeni.

Svatopluk Slovák
tajemník SK Brušperk

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sedliště
SK BRUŠPERK
3:4
Podrobnosti

Tabulka

1. SK BRUŠPERK 0 0:0 0
2. Bílovec 0 0:0 0
3. Stará Bělá 0 0:0 0
4. Lokomotiva Petrovice 0 0:0 0
5. Český Těšín 0 0:0 0
6. Háj ve Slezsku 0 0:0 0
7. Oldřišov 0 0:0 0
8. Dolní Datyně 0 0:0 0
9. Krnov 0 0:0 0
10. Frenštát p.R. 0 0:0 0
11. Břidličná 0 0:0 0
12. Polanka 0 0:0 0
13. Hlubina 0 0:0 0
14. Šenov 0 0:0 0
15. Čeladná 0 0:0 0
16. Pustá Polom 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Ze světa sportu

Šok: španělská reprezentace vyhodila den před…

Španělský trenér Julen Lopetegui již není trenérem španělské reprezentace. Ta ho vyhodila kvůli tomu, že dva dny před…

Mistrovství světa v roce 2026 uspořádá…

Fotbalový šampionát budou poprvé v historii hostit tři země. Mistroství světa 2026, na němž se premiérově představí…

Za kauzu ovlivňování zápasů nižších soutěží…

Podmíněné tresty od 18 do 30 měsíců a pokuty v rozmezí 10 až 40 tisíc korun uložil strakonický soud skupině…

Fotbalové MS podle Pavla Čapka: Německé…

Už devátý světový šampionát ve fotbalu bude "kroutit" v České televizi Pavel Čapek. Dlouholetý sportovní redaktor se…

Počet návštěv: 9809
Posledních 30 dnů: 2303 | Posledních 7 dnů: 494 | Poslední den: 69

© 2018 SPOLEK SK BRUŠPERK | Všechna práva vyhrazena | lukas.makuch@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne