SPOLEK SK BRUŠPERK

Oficiální stránky fotbalového klubu
SPOLEK SK BRUŠPERK
www.fotbalbrusperk.cz

Příští zápas

TJ Bystřice vs SK BRUŠPERK

Datum a čas konání: 29.4.2018 16:30

Naším cílem je bojovat o nejvyšší příčky

Naším cílem je bojovat o nejvyšší příčky

Tento víkend startují mistrovské soutěže. SK Brušperk budou v soutěžích Moravskoslezského krajského fotbalového svazu jako obvykle reprezentovat čtyři družstva.

Mužstvo dospělých vstoupilo do nového kalendářního roku pod vedením nového trenéra Ondry Hančína mladšího. V polovině soutěže 1.A třídy skupiny B jsme na 4. místě tabulky, kdy na vedoucí Dobratice ztrácíme pouhé tři body. Jsme přesvědčeni, že už na podzim jsme disponovali jedním z nejkvalitnějších kádrů v soutěži a pozitivní zprávou je, že z mužstva nikdo neodešel. Naopak jsme získali z Havířova dvě zvučné posily, naše odchovance Petra Cigánka a Petra Lisického, kteří ve své kariéře zanechali poměrně výraznou stopu v profesionálních soutěžích. Uvedené skutečnosti by nás mohly naplňovat optimismem a mnozí v nás vidí největšího kandidáta na postup do krajského přeboru. Bohužel se ne zcela vydařila zimní příprava, kterou provázala slabá tréninková účast hráčů a bez tréninku se nedá hrát ani na krajské úrovni. Výsledky v přípravě jsou také střídavé. Tudíž je velkým otazníkem, jak si mužstvo v soutěži povede. Vzhledem ke kvalitě hráčského kádru a vytvořeným podmínkám však nemůže být na místě alibismus a naším cílem nemůže být nic jiného, než bojovat o nejvyšší příčky a kombinačním útočným fotbalem uspokojit i náročného brušperského fanouška. Vedle toho chceme zapojovat do hry i talentované dorostence a postupně je tak připravovat na vstup do dospělého fotbalu.

Nejvyšší ambice máme i v kategorii dorostu, kdy mužstvo po podzimu vede krajskou soutěž. Trenérem se stal dosavadní asistent Ondrej Hančín starší. Mužstvo absolvovalo v zimní pauze turnaj v Orlové a v přípravě využilo hřiště s umělohmotným povrchem ve Vratimově. Ani tady kádr nedoznal změn a věříme, že dorostenci budou pokračovat ve výborných výkonech a výsledcích z podzimu.

Největší problém brušperského fotbalu v současné době představuje kategorie starších žáků. Starší žáci byli dlouhá léta naší pýchou a umísťovali se na předních příčkách krajského přeboru. Nyní trochu doplácíme na naši kvalitní práci s mládeži, neboť největší talenti odcházejí do oddílů profesionálního fotbalu a to v kombinaci se slabším ročníkem 2003 způsobilo, že po dlouhé době nám hrozí sestup z krajského přeboru do krajské soutěže. Neházíme však flintu do žita. Úsek mládeže jsme posílili o novou pozici šéftrenéra mládeže, kterou od 1. února zastává Petr Cigánek a řešení situace v této kategorii je nyní jeho prvořadým úkolem. Do sestavy se vrátil z Vítkovic Tonda Pelíšek a jednáme o dalším posilnění hráčského kádru zejména o kluky z okolních obcí. Věříme, že se mužstvo pod vedením trenéra Andrejka ještě o záchranu popere. V tabulce lépe jsou na tom mladší žáci, (kluci ročníků 2005 a 2006), kteří taktéž zahájí jarní boje v krajském přeboru. Zde však o výsledky a až tak nejde, hlavně ať si kluci zachovají lásku k fotbalu, zlepšují své fotbalové dovednosti.

Závěrem si dovoluji pozvat fanoušky na naše utkání všech kategorií. Věříme, že nám diváci zachovají přízeň a budeme se snažit, aby co nejčastěji odcházeli z našeho stadionu spokojeni.

Svatopluk Slovák
tajemník SK Brušperk

Diskuze

Poslední zápas

TJ Durman Staré Město
SK BRUŠPERK
1:3
Podrobnosti

Tabulka

1. TJ Dolní Datyně 17 44:17 33
2. SK BRUŠPERK 17 38:26 31
3. TJ Dobratice 17 44:36 29
4. FK Baník Albrechtice 18 36:34 28
5. TJ Sokol Dobrá 17 25:17 27
6. TJ Sokol Hrabová 17 29:26 25
7. TJ Jistebník 17 28:26 25
8. SK Stonava 16 32:31 25
9. TJ Durman Staré Město 17 33:32 23
10. FK Spartak Jablunkov 17 20:22 21
11. FC Libhošť 16 22:27 21
12. TJ Bystřice 16 17:24 21
13. TJ Vendryně 16 23:43 14
14. TJ Sedliště 16 17:47 7

Kompletní tabulka

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Ze světa sportu

Liberec bude hrát v Jablonci o Evropu bez…

Jde do tuhého. Fotbalisté Jablonce se v neděli střetnou v derby s Libercem a oběma jde o Evropu. Pět kol před koncem…

Poslední pokus selhal, Ibrahimovice…

Mistr nádherných fotbalových kousků Zlatan Ibrahimovic bude s definitivní platností na světovém šampionátu chybět.…

Wembley by mohlo změnit majitele. O stadion má…

Wembley by v brzké době mohlo změnit majitele. Anglická fotbalová asociace se podle médií chystá slavný londýnský…

Pohár je panna, nebo orel. Buď jste v Evropě,…

Na startu jara se s nimi v boji o poháry už moc nepočítalo. Fotbalisté Jablonce jsou ovšem díky dobrým výkonům Evropě…

Počet návštěv: 2735
Posledních 30 dnů: 2625 | Posledních 7 dnů: 601 | Poslední den: 57

© 2018 SPOLEK SK BRUŠPERK | Všechna práva vyhrazena | lukas.makuch@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne